06.24.19

21:03:34

Статті

Про користь води для організму

Про користь води для організмуНе секрет, що вода - джерело життя для всіх живих організмів на Землі, в т.ч. і для людини. Цей факт красномовно говорить про користь води. Але існують і інші, незвичайні, причини пити воду.

Вода необхідна щодня, оскільки без неї порушується робота всіх органів і систем. Крім того, близько 90 % хімічних реакцій в організмі людини протікає за участю води. Але які ще причини змушують нас пити воду?

Вода знімає стрес

Вода усуває такі симптоми стресу, як головний біль, напруження м'язів, погіршення мислення, серцебиття, занепад сил.

Зазначені симптоми з'являються через те, що стрес впливає на всі системи організму. Коли людина п'є мало води, то симптоми стресу посилюються. Навіть незначне зневоднення організму призводить до зниження рівня енергії і погіршення розумових процесів. При зневодненні також збільшується кількість «гормону стресу» кортизолу.

Вода знижує вагу

У 2010 році було проведено дослідження, в якому взяли участь люди з зайвою вагою у віці від 55 до 75 років.

Всіх учасників розділили на дві групи. Учасники обох груп отримували однакове харчування, проте, учасники першої групи перед кожним прийомом їжі випивали по дві склянки води. Через 12 тижнів виявилося, що учасникам першої групи вдалося скинути на 2 кг більше, ніж учасникам другої групи.

Вчені вважають, що вода дає деяке відчуття насичення і дозволяє їсти менше.

Вода не дає захворіти

Першою лінією захисту на шляху вірусів і бактерій є слизові оболонки. Якщо слизові оболонки сухі, то патогенні мікроорганізми легко долають захисний бар'єр, проникають в організм людини і викликають різні захворювання. Для того щоб слизові оболонки були вологими, необхідно пити достатню кількість води.

Цього правила особливо важливо дотримуватися в закритих приміщеннях, наприклад на борту літака, коли протягом декількох годин люди знаходяться в замкнутому просторі і вдихають повітря, в якому містяться різні мікроорганізми.

Вода контролює температуру тіла

У холодний день вода допомагає зігрітися, а в жаркий - охолодитися. Система терморегуляції нашого організму перебуває під контролем гіпоталамуса. Вона безперервно отримує сигнали, які дозволяють їй підтримувати постійну температуру тіла. У спекотну погоду температура тіла підтримується за рахунок потовиділення, в холодну - за рахунок тремтіння.

Однак ці механізми працюють ефективно тільки в тому випадку, якщо в організм надходить достатня кількість води.

Вода регулює артеріальний тиск

Як відомо, багато людей після взяття крові з вени непритомніють, що обумовлено зниженням артеріального тиску.

У 2010 році було встановлено: якщо донори перед взяттям крові випивають дві склянки води, то частота втрати свідомості після процедури знижується на 20 %.

Слід зазначити, що багато донорів, які непритомніють після взяття крові, ніколи не приходять здавати кров знову. Таким чином, дане відкриття може допомогти в залученні донорів.

Если у Вас есть информация, которой бы Вы хотели поделиться с другими людьми, например, в Алма-Ате, то отличный способ использовать бегущие строки в алматы, информацию, о том как это сделать можно очень легко найти.

Ви тут: Головна