06.24.19

20:46:57

Статті

Очищення стічних вод

промышленная очистка водыРозмір сучасних очисних споруд, систем та їх трубопровідних мереж величезний: у великих містах вони досягають тисяч кілометрів.

Очищення стічних вод, вперше було проведено в 1889 році в Англії. Спочатку для очищення стічних вод використовувалася грунтове очищення: стоками поливали поля або фільтрували їх через шар грунту . У 1914 році в Англії був побудований перший аеротенк - пристрій біологічного очищення, в якому забруднення розкладаються бактеріями і мікроорганізмами.

Важно знать, что водоподготовка для дома и бизнеса является важнейшим аспектом жизнедеятельности человека, ведь здоровье для каждого на первом месте. А чистая вода – прямой путь к здоровой жизни!

Аеротенки і зараз є основним етапом очищення міських стоків. Але перш ніж потрапити в аеротенки, стічні води проходять кілька етапів механічної очистки.

Очищення стічних вод - це досить складний процес. Так як стічні води несуть із собою безліч сміття. Щоб позбавити від нього стоки, на вході стоять грати. Перша - велика, схожа на решітку, відсіває саме велике сміття і оберігає наступні , більш ніжні решітки, від пошкоджень. Далі вода надходить на решітки з сіткою 5 мм. Зібране з них сміття стічних вод тут же відводиться шнековим механізмом на гідропрес і відправляється на звалище.

Наступний етап очищення - пісколовки, довгасті бетонні ємності, в яких течія води сповільнюється і всі важкі частинки випадають в осад.

Потім вода подається на первинні відстійники, вони призначені для осадження зваженої органіки. Конструктивно це залізобетонні ємності (танки) глибиною близько п'яти метрів і діаметром близько 40 метрів. У їх центри знизу подаються стоки, осад збирається в центральний приямок проходять по всій площині дна скребками, а спеціальний поплавець зверху зганяє все більш легкі, ніж вода, забруднення, в бункер.

Аеротенк - це пристрій біологічної очистки стоків, головний і самий складний етап очищення стічних вод.

Відповідальність за очищення води в аеротенках несе активний мул - це пластівці, представляють собою скупчення різних мікроорганізмів, які розкладають і окислюють розчинені забруднення. Його склад дуже різноманітний: головним чином це бактерії, а також найпростіші, коловертки, хробаки, водні гриби, дріжджі.

Варто відключити подачу повітря і перемішування, як він починає вмирати. Так, це так, на часткове відновлення мулу після добового відключення електрики може піти до трьох місяців, на повне - близько півроку.

Але загибель мулу не єдиний наслідок відключень електрики, стоки при цьому не можуть йти за звичайною схемою очищення і спрямовуються на аварійні мулові майданчики. А при їх переповненні починають скидатися безпосередньо, без очищення.

Крім розчиненої і зваженої органіки із стічних вод необхідно видаляти біогенні елементи. До них відносять фосфати і сполуки азоту: нітрити, нітрати, амонійний азот. Потрапляючи у водойми, вони діють як добрива. Їх накопичення призводить до надмірного цвітіння, а потім і до заморам водойм.

Саме з видаленням біогенних елементів існують найбільші проблеми. Більшість очисних споруд спочатку не проектувалося в розрахунку на очищення біогенних елементів.

Після аеротенків вода надходить у вторинні відстійники, де видаляються залишки активного мулу.

Отримана на виході з вторинних відстійників вода надходить на доочищення - фільтрацію за допомогою найменшої сітки в 1,5 мм. Завершальним етапом повинна стати дезінфекція, для цього на очисних спорудах будують цех ультрафіолетового знезараження.

Наступним етапом є скидання очищеної води у водоймище.

Ви тут: Головна Статті Статті Очищення стічних вод