06.24.19

21:01:39

Статті

Ноутбук + вода

Ноутбук залитий водоюВода звісно надзвичайно корисна для людини, але якщо розлити склянку на свій улюблений ноутбук…

Пролита рідина на ноутбук може привести у відчай його господаря не на жарт. Адже кожен знає, що клавіатура стаціонарного комп'ютера легко ремонтується, змінюється і коштує недорого. У випадку з ноутбуками ситуація кардинально протилежна .

Ці пристрої надзвичайно чутливі, клавіатура не виносить контакту з будь-якою рідиною і в більшості випадків підлягає заміні. Звичайно, оцінити збиток і відремонтувати ноутбук можуть тільки фахівці сервісного центру. Але якщо біда сталася у вечірній час або до сервісного центру далеко добиратися, то надати «першу допомогу» комп'ютеру доведеться самому. Ось кілька порад як це зробити:

Необхідно повністю знеструмити працюючий пристрій і витягнути акумулятор з корпусу. Пролиту рідину необхідно гарненько промокнути вологопоглинаючою серветкою.

Щоб витрусити всю рідину з корпусу лептопа, необхідно його перевернути та потрясти і знову ретельно зібрати серветкою всю вологу.

Якщо була не просто вода, а чай, кава, або сік, то виправити ситуацію в домашніх умовах наврядчи вийде. Звісно завжди можна придбати новий ноутбук, або докупити для старого нову usb-клавіатуру, кваліфіковану допомогу в цьому можуть надати спеціалісти інтернет магазина Notus. Також до лептопа можна підключити монітор, наприклад http://www.notus.com.ua/Monitor-Samsung-S27A850--1-22154. Але якщо Ви не зважаючи ні на що вирішили врятувати свій ноутбук то в варіанті з чистою водою, комп'ютер повинен висохнути протягом доби, а після цього його можна спробувати включити. Якщо ж клавіатура була зіпсована іншою рідиною, то тут без фахівців не обійтися. Швидше за все, материнська плата та інші компоненти потребують промивання і сушіння.

Після сушіння материнську плату ретельно вивчають на предмет окислення. Якщо такі є, то їх можна спробувати видалити механічним шляхом. Такий спосіб рідко дає позитивний результат, тому ділянки яки були окислені пропаюють. Цей процес вимагає спеціальних інструментів і навичок фахівця, тому проводити його в домашніх умовах не рекомендується.

Після остаточного очищення та сушіння всіх елементів ноутбук збирають. Щоб перевірити працездатність необхідно просто його включити. Якщо комп'ютер запрацював, то істотних поломок не було, якщо ж ні, то необхідно нести його до фахівців. У сервісному центрі обов'язково необхідно розповісти про всі дії, які робилися для порятунку техніки самостійно. Це багато в чому спростить і прискорить процес ремонтування.

І ще - як би вдало не склалася ситуація з залитим рідиною ноутбуком, варто дбайливо і уважніше обходитися з ним у майбутньому.

Ви тут: Головна Статті Статті Ноутбук + вода