06.24.19

20:20:23

Статті

Вода - це життя

voda-tse-zhittyaЛюдина вживає велику кількість води у стравах та у напоях. Фактично людина не може прожити без води, це основа нашого життя. Однак не кожна рідина має право називатися цією гордою назвою.

Для того щоб людина пила воду яка не шкодитиме їй, вона меє проходити певну обробку. А інакше ці шкідливі домішки почнуть руйнувати наші організми з середини.

Вплив органічних та не органічних часток Ви зможете побачити у таблиці наведеній нижче.

Мі вказали у таблиці лише ті шкідливі речовини які викликають смертельні захворювання. Вміст у воді сірки, хлору та заліза, приносить людині менше шкоди. Та навіть така вода не найкраща для вживання.

Наявність у воді біологічних домішок: бактерій, ентеровірусів лише шкодить нашому здоров'ю. Для того щоб знезаразити воду її хлорують, але це не вихід з ситуації. Поки що альтернативи хлору не знайдено, сріблом таку процедуру робити дорого, а озоном –небезпечно. В Росії магістральну воду знезаражують за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Можливо у майбутньому цим методом будуть користуватись, як зараз хлором.

У воді може міститися бензин, пестициди-це може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Але на вигляд вода зовсім не буде відрізнятися, буде такою ж прозорою, життєдайною та прохолодною.

Найпростіші методи очистки води.

Одразу з'ясуємо, що такі методи вже віджили себе. І користуватися їми можна тільки, якщо інші на даний момент не доступні.

Використання відстояної води.

Отже, воду найкраще набрати ввечорі, коли інші люди також користуються водою і вона не застоюється в трубах. Протягом ночі вона має настоюватись у скляній, керамічній, або ж емалірованій емностях, але ні в якому віпадку не у алюмінієвій або стальній каструлі.

В ранці третину залишившоїся води потрібно злити до рукомийника, а зробити це потрібно таким способом: трубку вводять у ємність з водою, засмоктують порцію води і так вона починає витікати до рукомийника, таким способом мі звільняємо воду від домі шків важких металів. Потім рідину переливають в іншу ємність, але через марлю, яку потрібно скласти у чотири рази. А залишок води з осадом просто зливають до рукомийника.

Кип’ятіння води.

Кип’ятіння води вбиває мікроорганізми, а також разом із паром випаровуються хлорорганіка. Для цього воду потрібно кип'ятити у ємалірованому посуді не більше 5-7 хвилин, після чого бажано зберігати її у холодильнику.

Метод заморожування-відтавання.

Для цього методу воду наливають у ємність та ставлять у морозильну камеру на 10-15 хв., потім дістають, утворюється лід та розсіл, який потрібно злити. А лід це і є очищена вода, яку рекомендується пити одразу після розморозки.

Сучасні методи очищення води.

Передфільтри або фільтри грубого очищення-це найпростіший спосіб очищення води, доступний кожному. Цей спосіб має на увазі очищення води грубе механічне очищення води, яке позбавляє воду від піску, часток іржі та пеньки. Фільтри можна використовувати з більшістю побутових приладів, без шкоди для їхніх механізмів.Існують також фільтри призначені для «холодної» та «гарячої» води. Вони відрізняються між собою термостійкістю.

Для того щоб воду можна було вживати у їжу та напої вона має пройти декілька стадій обробки, а саме: очищення сорбційним матеріалом, іонообмінною смолою і, можливо, ультрафіолетовою лампою. Це робиться для того щоб позбавити воду усіляких домішок, металів, солі та піску.

Є ще один спосіб очистки воли-це застосування обратноосмотичьної системи. Крізь мембрану можуть проникати тільки молекули води. Але цей спосіб дуже дорогий.

По ціновому чиннику, найдешевшими є насадка на кран, на другому місці фільтри «глечики», а на третьому-стаціонарні фільтри.

Насадка на кран.

Не великий за розміром та не дорогий фільтр, його нагвинчують на кран, але ресурс такого фільтру не великий, 300-1000 л. Його потрібно міняти кожного місяця. І ще один мінус, його потрібно нагвинчувати на кран кожного разу, коли Вам знадобиться очищена вода. Тому деякі виробники випускають крани, які можна нагвинтити на будь-який водопровідний кран.

Фільтри типу «глечик».

Фільтри типу «глечик», не дивлячись на зовнішню схожість розрізняються по об'єму, ресурсу картриджів та здатність очищати воду від тих або інших компонентів. Щільність засипки сорбенту у таких фільтрах не велика, через те що вода через нього проходить самопливом, а не так як на насадках які ставляться на крани-під напором і якщо ущільнити засипку сорбенту, то вода взагалі не буде протікати через фільтр.

Враховуючи призначення фільтрів глечиків обирати їх потрібно не за дизайном, а по функціональності. А якщо говорити про виробників, то краще віддати перевагу російським маркам, ніж західноєвропейським, так як у наших найближчих сусідів з водопровідних кранів тече дуже погана вода і їх вчені конструюють фільтри, спираючись на місцеві умови, а значить, вони здатні впоратися і з нашими проблемами . Як приклад того, як зовні не дуже різні фільтри можуть виконувати різні функції, можна навести фільтри «Золота формула», «Аквафор», «Бар'єр».

Як бачимо, фільтри здатні вирішувати різноманітні проблеми, пов'язані з домішками в нашій воді, проте, перш ніж зупинити свій вибір на одному з них, варто з'ясувати недоліки і достоїнства саме вашої води. Для цього існує два шляхи: здати зразки в лабораторію або придбати тест-набір. Коштує він приблизно 5 000 грн. і виявляє основні показники води: рН, залізо, загальну жорсткість, активний хлор та ін.

Стаціонарні фільтри.

Існує кілька варіантів установки стаціонарних фільтрів.

Перший з них: використання двох або трьох патронів з картриджами, в яких забезпечується різна технологія очищення (механічна, іонообмінна та сорбційна). Такий спосіб реалізовується в системах від «Гейзер», «Аквафор» і фільтрах інших компаній.

Другий варіант: поєднання в рамках одного великого корпусу декількох систем очищення - грубої механічної, більш тонкої сорбційної, також у них може бути використаний ультрафіолетовий опромінювач, блок омагнічування води, пристрої для її насичення сріблом і корисними мінералами.

Ви тут: Головна Статті Статті Вода - це життя