06.24.19

20:27:54

Статті

Що до джерельної та колодязної води

Вода з природного джерела або колодязя, та взагалі з підземних джерел завжди вважалася більш чистою, більш корисною для здоров’я людини. Але чи є можливість сподіватися на чистоту ґрунтових вод, знаючи, яким забрудненням вони піддаються?

Грантові води, хоча і знаходяться під землею, залишаються чутливими до всіх змін, що відбуваються на поверхні. Залежно від випадання атмосферних опадів значно коливається рівень ґрунтових вод, а в залежності від забруднення гранту змінюється їх склад.

Джерела забруднення ґрунтових вод Вода, просочуючись крізь ґрунт, забирає разом з собою і всі розчинені в ній речовини, тому ґрунт не може їх затримати. Будь-яка хімічна речовина, розлита або розсипане на землі, може стати джерелом забруднення ґрунтових вод. Власне, досить озирнутися навколо, щоб побачити, чим же забруднені ґрунтові води:

  • неправильно влаштовані звалища та сховища отруйних речовин;
  • протікають підземні резервуари АЗС і каналізаційних труб;
  • пестициди та добрива, застосовувані на полях і в садах;
  • реагенти, якими посипають дороги при ожеледі;
  • стічні води;
  • мазут.

Звичайно, до всього іншого не потрібно забувати і можливу наявність у природній воді різного роду «життя» - мікробів, бактерій, вірусів, та ін.

Чи змінюється склад джерельної води

Вода з джерела або колодязя володіє непостійним складом. Щоб бути спокійним щодо якості та складу джерельної води, недостатньо взяти проби та зробити один аналіз. У природних умовах вода може постійно змінюватися за мікробіологічними, смаковим і іншим характеристикам. Тому треба надійно стежити за якістю джерела. Зміна складу води відбувається не тільки в результаті привнесення різних забруднень. Склад води може істотно варіюватися залежно від глибини її залягання, а також від природної мінералізації.

Так, у глибинних водах в умовах утрудненого водообміну відбувається найбільша концентрація розчинених речовин і значне збільшення загальної мінералізації. Природні ж компоненти ґрунтової води можуть вступати у взаємодію із забруднювачами, утворюючи нові, часом більш небезпечні для здоров'я сполуки.

Таким чином, якщо всього рік тому вода з джерела, або колодязя могла бути придатною для пиття, то сьогодні вона могла змінитися. Звичайно, наявність ґрунтової води або джерела поблизу заміської ділянки - відмінний вихід.

Ви тут: Головна Статті Статті Що до джерельної та колодязної води